Mutfaktaki dört ana kirlilik kaynağı bilinmelidir.

- 2021-07-27-

Mutfağın her gün temizlendiğinde her gün kirleneceği hissine kapılırız ve bazı kirleticiler her zaman kaçınılmazdır. Kirletici maddeler birikirse, kansere neden olurlar. Bu nedenle, temizliğin hedeflenebilmesi için mutfak kirliliğinin temel nedenlerini anlamalıyız.

(1) Binanın kendisinden kaynaklanan kirlilik
Binanın kendisinin kirliliği, iç mekan "zehirli gaz"ın ilk kaynağıdır. İnşaatta kullanılan esas olarak iki tip beton katkı maddesi vardır. Biri kış inşaatı sırasında beton duvara beton antifriz eklemek, diğeri ise yüksek alkali beton genleşme maddesi kullanarak betonun katılaşma oranını arttırmaktır. Ve erken güç ajanı. Beton katkı maddelerinin kullanımı, betonun mukavemetini ve yapım hızını arttırmaya elverişlidir. Bununla birlikte, bu katkı maddeleri, amonyak gazına indirgenecek ve sıcaklık ve nem gibi çevresel faktörlerdeki değişikliklerle duvardan yavaş yavaş salınacak olan büyük miktarda amonyak içerir. Aynı zamanda yapıda kullanılan taş ve tuğlaların içerdiği radyoaktif maddelerin standardı aşması durumunda insan vücuduna çok zararlı olan radyoaktif kirliliğe neden olacaktır.

(2) Dekorasyon malzemelerinden kaynaklanan kirlilik
Mutfak dekorasyonu ve dolap yapımı sürecinde çeşitli kontrplaklar, kaplamalar, ahşap levhalar, takviyeli ve sentetik zeminler vb. yaygın olarak kullanılmaktadır. Yapıştırıcılarda bulunan formaldehit içermeyen zararlı madde, dekorasyondan sonra ve kullanım sırasında yavaş yavaş salınacaktır. Verilere göre, ulusal sağlık, inşaat ve çevre koruma departmanları, iç dekorasyon malzemelerinde rastgele bir inceleme yaptı ve zehirli gaz kirliliğine sahip malzemelerin %68'ini oluşturduğunu tespit etti. Bu maddeler odaya girdiğinde solunum yolu, sindirim sistemi, sinirler gibi çeşitli organlarda 30'dan fazla hastalığa neden olabilir.

(3) Dolaplardan kaynaklanan kirlilik
Halihazırda piyasada bulunan dolap malzemeleri iyiden kötüye değişmektedir ve bazı dolaplar ve malzemeleri formaldehit, benzen ve diğer kirleticileri içermektedir. Çin İç Dekorasyon Derneği'nin İç Mekan Çevre Test Merkezi'nden alınan ilgili materyaller, dolaplardan kaynaklanan iç mekan hava kirliliğinin inşaat kirliliği ve dekorasyon kirliliğinden sonra üçüncü en büyük kirlilik kaynağı haline geldiğini gösteriyor. Bazı uzmanlar, kontrplak, blok levha, orta yoğunluklu sunta ve sunta ve diğer insan yapımı paneller gibi iç mekan dekoratif malzemelerinin iç mekan havasını önemli ölçüde kirlettiğine inanmaktadır.

(4) Günlük yaşamdan kaynaklanan kirlilik
İnsanlar ayrıca günlük yaşamlarında bilmeden büyük miktarda zehirli gaz "üretirler". Örneğin, mutfakta ve banyoda gazın yanması, yemeklik yağ dumanı ve duş ısıtması, tümü büyük miktarda CO2, NO2, SO2, solunabilir partikül madde, halojenli hidrokarbonlar, polisiklik aromatik hidrokarbonlar ve diğer toksik kirleticiler üretir; köpük, saç spreyi ve kuaför ürünleri, oda spreyleri, temizlik kimyasalları, böcek ilaçları vb. bazen zehirli ve zararlı kimyasal gazlar üretir.


indirim düz paket mutfaklar adelaide
uygun fiyatlı tezgahlar ve düz paketler
düz paket çamaşır dolapları melbourne
ucuz dolaplar melbourne.
bunnings düz paket mutfak dolapları