Mutfak depolama için bilinmesi gereken sekiz ipucu

- 2021-07-22-

Ocağın altındaki çekmecelere ısıdan bozulabilecek eşyalar koymayın.

Sobanın altındaki çekmeceye çeşitli tahıllar, şişelenmiş baharatlar, şişelenmiş kuruyemişler ve kuru mantar torbaları koymak raf ömrünü kolayca kısaltabilir! Biliyorsunuz sobaya yakın büyük çekmece adeta zaman zaman yeniden ısınan küçük bir sera gibi, ocakta pişirdiğinizde sıcaklık alttaki çekmeceye kolayca aktarılıyor. Bu nedenle sterilize edilmiş ve kullanıma hazır kase ve kaselerin saklanması için en uygun çekmece bu çekmecedir. Bir yandan, bulaşıkları servis ederken erişim kolaydır. Öte yandan, sıcaklık düşük olduğunda, bulaşıklar çıkarıldığında sıcaktır ve bulaşıkları yerleştirmek kolay değildir. sakin ol.

Lavabonun altında ve iki yanında bulunan dolaplar pirinç depolamak için uygun değildir.
Pirinç kovasını lavabonun altındaki dolap kapağına koyun veya pirinç saklama yerleri kalıplaması çok kolay olan çekmeceli pirinç dolaplarını lavabonun her iki tarafına takın. Genel mutfakta, lavabonun altındaki dolap en yüksek neme sahiptir, bunu lavabonun her iki yanına yakın olan dolaplar takip eder. Bu yerler pirinç eriştesi, çeşitli tahıllar, kuru ürünler ve kuruyemişler gibi nemi emen ve bozulan maddelerin saklanması için uygun değildir. Lavabonun altındaki dolabı sürgülü bir çöp kutusu haline getirin, lavabonun her iki yanına dolap kapaklarına yakın bir yere emaye kase, paslanmaz çelik tencere vb mutfak gereçlerini koyabilirsiniz ama unutmayın ki tüm mutfak aletleri korkar gelgitler ve yakına yerleştirilemez Lavabonun yeri, örneğin elektrikli güveç, soya sütü makinesi, indüksiyonlu ocak vb.

Mutfak eşyalarını yerleştirmenin en iyi yolu
Günümüzde çoğu mutfakta entegre duvar dolapları ve zemin dolapları bulunmaktadır. Baharatları ve yemek çubuklarını saklamak için duvar dolapları ve zemin dolapları arasına asılı bir metal örgü sepet eklenir. Halihazırda bu tür donanımlara sahip olduğunuz için, depolama sırasında sadece "en rahat prensibine" dikkat etmeniz gerekiyor - en sık kullanılan sofra takımları, mutfak eşyaları, baharatlar ve hammaddeler gözler ve dizler arasındaki mesafeye yerleştirilmeli ve bunlar nadiren kullanılmış. Gelenler, duvar dolabının üst katında ve alt dolabın alt katında depolanır.

Küçük mutfak eşyaları sıralama ve yerleştirme ilkesi
Küçük mutfak eşyaları için ayırma alanı olarak büyük bir çekmece seçin. Büyük çekmecede bazı ayarlanabilir muhafazalar yapmak için kesilmiş doku kutusunu kullanabilir ve küçük mutfak gereçlerinin "grup yatakhanesine" geri döndürülebilmesini sağlamak için büyük çekmeceyi dört ila altı küçük depolama alanına bölebilirsiniz. Diğer öğeler "karışık". Örneğin, tüm kaseler ve kahve fincanları önce tepsiden çıkarılabilir ve yanlara "sıralanır" ve ardından tepsiler de yanlara "sıralanır". Aynı depolama alanına yerleştirilirler ve gerektiğinde hızlı bir şekilde çiftler halinde eşleştirilebilirler. ; Kaşık ayrıca bir dizi uzun ejderhaya yana doğru yerleştirilebilir ve istiflenmiş çubuk dayanakları yan yana yerleştirilebilir ve her üçü bir grup halinde istiflenir, böylece kaşığı bulduğunuzda çubuk desteğini de bulacaksınız.

Su şişesi depolama çeşitli tahıllar
Çeşitli tahıllar nemden korkar ve çeşitli tahılların taze saklama kutusundaki saklama alanı çok yer kaplar. Çeşitli tahılları saklamak için artık maden suyu şişelerini kullanmak isteyebilirsiniz. Bu hafif şişelerin yıkanması ve fönle kurutulması kolaydır ve birinci sınıf hava geçirmezliğe sahiptir ve alındığında kırılmazlar. Veya serpin, gerçekten açık bir "çok damarlı ekran kavanozu"! Daha da iyisi, evde sekiz hazineli yulaf lapası pişirmek için bir düzineden fazla çeşitli tahıl türü varsa, ön sıradaki çeşitli tahıl şişelerinin arkadaki şişelerin görüşünü engellemesi konusunda endişelenmemize gerek yok, böylece siz iyi pas alabilir. Bulmak. Maden suyu şişeleri baş aşağı yerleştirilebilir ve başları içeride ve altları dışarı bakacak şekilde piramit şeklinde istiflenebilir, bu da güzel ve pratiktir ve yerden tasarruf sağlar. Satın alma tarihlerini her şişeye önceden yapıştırmanız yeterlidir.

Süt kartonları kırmızı şarap depolar
Kırmızı şarabın karanlık, karanlık ve serin bir dolapta saklanması gerekir. Evde özel bir şarap dolabınız yoksa, kendiniz bir "petek" bölmesi yapabilirsiniz: birkaç 500 ml'lik süt kartonu toplayın. Sütü içtikten sonra, süt kutusunun kapağını dikkatlice yırtın, süt kutusunun içini yıkayın, kurutun ve ardından süt kutusunu tutkalla hizalayın ve 3x3 veya 3x4 süt kartonu dizisi oluşturmak için birbirine yapıştırın. Tutkal kuruyana kadar bekleyin. Kırmızı şarap çubuklarıyla doldurulabilir. 500 ml'lik süt kartonunun iç çapı, bir şişe kırmızı şarabın sığabileceği bir iç çapa sahiptir. Süt kartonunun gölgeleme etkisi için ara katmanı, kırmızı şarap için sadece bir "uyku yuvası"dır.

Kendi kendine demlenmiş tencere yapmak için cam şişe


Ev yapımı veya ev yapımı kimchi ve çeşitli sıcak ve ekşi yan yemekleri seviyorsanız, cam şişe iyi bir işçilik kabıdır ve taban alanı yuvarlak göbekli kavanozdan çok daha küçüktür. Cam şişenin kapağının içinde beyaz filme benzer bir sızdırmazlık tabakası vardır, çıkarmayın! Şişenin kapalı durumunu sağlayabilir ve baş aşağı yerleştirildiğinde meyve suyu veya su sızdırmaz. Cam şişenin orijinal ticari markasını önceden yıkayın, küçük bir etiket kesme kartını yapıştırmak için çift taraflı bant kullanın, demleme tarihini ve hava durumunu yazın. Bu şişelerin mutfak tezgahına düzgün bir şekilde yerleştirildiğini ve yine de çok iyi bir dekorasyon olduğunu göreceksiniz.


Pot istifleme becerisi

Güveç, wok, buğulama tenceresi, paslanmaz çelik tencere...Özellikle sık kullanılmayan tencerelerin her biri çok yer kaplar. Derin bir dolap seçin ve tencereyi kapaktan ayırın. Tencere gövdesi büyükten küçüğe aynı şekilde istiflenir. Tencere ile tencere arasındaki sürtünmeyi azaltmak için tencere ile tencere arasına iki kalın kağıt havlu koyun. . Kapağı ters çevirin (kapakta kulplu taraf aşağı bakacak şekilde), sıra önce küçük tencerenin, sonra orta tencerenin ve son olarak da büyük tencerenin kapağını koyup aralarına kağıt havlu koymaktır. kapak ve kapak. , Kağıt havlu aralığı ile kapağın yerleşimi de oldukça stabildir. Farklı şekillerdeki tencereleri üst üste koyarsanız, tencere kapaklarının eğrilikleri farklı olabilir ve istiflenmesi kolay değildir. Bu sırada zorlamayın. Daha güvenli yerleştirmek için büyük bir çekmece seçin.


düz paket mutfaklar newcastle nsw

düz paket mutfak dolapları abd

özel mutfak tezgahı

udoit mutfaklar

düz paket mutfaklar kilsyth