Dolabın dört tezgahının temizliği ve bakımı

- 2021-07-19-

Dolap tezgahları kabaca dört kategoriye ayrılabilir: doğal taş tezgahlar, yapay taş tezgahlar, refrakter dekoratif tahta tezgahlar ve paslanmaz çelik tezgahlar. Farklı dolap tezgahları için temizlik ve bakım yöntemlerimiz aynı değildir. Ayrıntılara daha fazla dikkat etmeliyiz:

Dolap doğal taş tezgahı

Bakım: Tezgah üzerinde lekeler oluştuğunda, lekelerin doğal ince çizgilerle iç mekana işlemesini önlemek için zamanında silinerek temizlenmelidir. Tezgahın çatlamasını önlemek için, kullanım sırasında ağır nesnelerin tezgaha çarpmasından ve aşırı ısınmış nesnelerle doğrudan temastan kaçının.

Temizlik: Dolaplar toluen temizleyicilerle değil, yumuşak ovma pedleri ile temizlenmelidir, aksi takdirde lekelerin çıkarılması zor olacaktır. Kireç çıkarırken güçlü asit tuvalet tozu, seyreltik hidroklorik asit vb. kullanmayın, aksi takdirde cilaya zarar verir ve parlaklığını kaybeder.

Yapay taş tezgah

Bakım: Yapay taş tezgahın ağartılması ve sudaki kireçlenmenin tezgahı daha hafif hale getirmesi ve görünümünü etkilemesi önlenmelidir. Gerçek kullanımda, yüksek sıcaklıktaki nesnelerle doğrudan temastan kaçının.

Temizlik: İnce çizgiler olmadığı için boyaya, lekeye vb. karşı güçlü dirence sahiptir ve temizlenmesi daha kolaydır. Ancak doku çok yumuşak olduğundan aşındırıcı temizleyiciler kullanmamalısınız.

Kabine refrakter dekoratif tahta tezgahı

Bakım: Kullanımdan sonra, masa yüzeyinin deforme olmasını önlemek için uzun süreli ıslanmayı önlemek için biriken su ve su lekeleri en kısa sürede silinmelidir. Kullanırken, keskin nesnelerin doğrudan tezgaha çarpmasından kaçının ve bıçak kullanırken tezgah üzerinde bir kesme tahtası kullanın. Sıcak tava, pişirildikten hemen sonra tezgahın üzerine yerleştirilemez.

Temizlik: Dolaplar için mümkün olduğunca yumuşak temizlik bezleri kullanın ve kaplamaya zarar vermemek için sertliği yüksek temizlik aletleri kullanmayın. Boyaları veya saç boyalarını doğrudan tezgahın üzerine koymayın ve inatçı lekeler nötr deterjanlarla temizlenebilir.

Paslanmaz çelik tezgah

Bakım: Kimyasal etkilerin birçok malzemenin tezgah üzerinde aşındırıcı etkileri vardır. Örneğin, dolapların paslanmaz çelik tezgahları tuzla lekelenirse paslanabilir. Bu nedenle soya sosu şişeleri ve diğer eşyaların doğrudan tezgahın üzerinde olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Temizlik: Asitli ve aşındırıcı temizlik maddeleri kullanmayınız. Aynı zamanda çelik bilyeler gibi yüksek sertlikte temizlik aletleri kullanmaktan kaçının. Aşırı temizlik araçları, kolayca yüzey havlamasına ve yüzey çiziklerine neden olabilir.


özel mutfak kapıları
yeni kabine cepheleri
mutfak dolabı kapakları ve çekmeceleri
Toptan dolap kapıları
bitmiş dolap kapıları