Mutfaktaki baharatlar küçük hastalıkları tedavi edebilir

- 2021-07-05-


Günlük hayatımızda yediğimiz mutfak çeşni düzenleyici yemeklerin lezzeti beslenmemiz için bir gerekliliktir, ancak mutfaktaki çeşnilerin aslında bazı küçük sorunları iyileştirebileceğini ve küçük hastalıkları önleyebileceğini bilmiyoruz.

toz şeker

Ateşiniz olduğunda şekerli su demlemek hastanın ateşini azaltabilir. Şekerli su ayrıca bağırsakları ve mideyi uyarabilir ve sindirime yardımcı olabilir.

soya sosu

Vücudun belli bir bölgesi yandığında ağrıyı gideren ve detoksifiye edebilen soya sosu ile uygulanabilir; parmaklar şiş ve ağrılıdır. Soya sosu ve bal ısıtıldıktan sonra ağrı ve şişliği gidermek için parmaklar suya batırılabilir.

Zencefil

Zencefil ezmek ve etkilenen bölgeye uygulamak iltihabı azaltabilir ve ağrıyı hafifletebilir. Şakaklara zencefil dilimleri sürmek baş ağrısını tedavi etmenin en etkili yoludur; zencefil çorbası içmek her mevsim soğuk algınlığını önleyebilir; göbek deliğine zencefil sürmek, taşıt tutmasını ve deniz tutmasını önleyebilir.

Yemek yagı

Hafif bir yatıştırıcı ajandır. Vücudun belirli bir kısmı ateşle yandığında, ağrıyı gidermek için etkilenen bölgeye yemeklik yağ sürün. Huangfeng veya diğer böcekler tarafından bıçaklanırsa, ağrıyı gidermek için yaraya ılık yağ uygulayın. Mide ülseriniz varsa, her sabah ve akşam iki küçük ağız dolusu fıstık yağı içebilirsiniz, bu da belli bir etkiye sahiptir. Ayrıca kabızlığı tedavi edebilir. Küçük bir böcek kulağa kaçarsa ve kulağa birkaç damla yağ damlatırsa, böcek dışarı çıkabilir.

tuz

Soğuk, karın ağrısına veya akut mesane felcine neden olarak idrara çıkmayı zorlaştırabilir. Tuzu bir bez torbada ısıtın ve mucizevi bir etkiye sahip olan karnı sıkıştırın. Akut lokalize dermatit ve kaşıntı, tuzlu su ile yıkanıp boyanarak rahatlatılabilir. Gözleri her gün hafif tuzlu suyla yıkamakta ısrar edin, bu trahom tedavisinde iyi bir etki sağlayabilir; Saçları tuzlu su ile yıkamak saç dökülmesini azaltabilir. Sabah erken kalktıktan sonra bir bardak tuzlu su içmek bağırsak problemlerini iyileştirebilir. Tuz ve kaynamış su ile gargara yapın veya bir süre tutun, ağız kokusuna neden olan bakterileri öldürebilir.

Sirke

Grip ortaya çıktığında, bunu önlemek için sirke ve iç mekanlarda fümigasyon kullanılabilir; yüksek ateşiniz olduğunda, bir havluyu seyreltilmiş sirke ile ıslatın ve vücudu soğutmak için cilde uygulayın; sirkeli su ile gargara yapmak hafif boğaz iltihabını tedavi edebilir. Çorba haşlanıp yakıldığında, ağrıyı ve şişliği giderebilen, kabarmayı önleyen ve yarada leke bırakmayan sirke ile yıkayın.


yedek banyo dolabı kapıları ve çekmece cepheleri
beyaz mutfak dolapları
mutfak dolap kapakları ve çekmece cepheleri
mutfak dolap kapakları
mutfak dolap kapakları siparişi