Genel mutfağı kuru ve engelsiz tutun, zarif mutfak sanatının tadını çıkarın

- 2021-06-10-

Mutfaktaki gazlı ocakları, su ısıtıcılarını, mikrodalga fırınları ve diğer elektrikli aletleri düzenli olarak kontrol edin ve su bağlantısında sızıntı veya daldırma olup olmadığını kontrol edin ve mutfağın kuru ve havalandırılmış olduğundan emin olun. Mutfak gereçleri sık ve sık kullanılamaz. Doğru kullanım ve bakım, mutfak dolaplarının kullanım ömrünü uzatabilir ve daha şık bir mutfak sanatının keyfini çıkarabilir.


1. Kullanımdayken:


1. Yüksek sıcaklıktaki pişirme kaplarını veya diğer yüksek sıcaklıktaki nesneleri doğrudan mutfak gereçlerinin üzerine koymayın. Yüzeyin renginin solmasını veya köpürmesini önlemek için tripodlar, ısı yalıtım pedleri vb. kullanın.


2. Mutfak gereçlerini temiz tutun. Pişirdikten sonra tezgahı temizleyin ve mutfak gereçlerindeki su lekelerini silin. Yüzeyi temiz ve kuru tutun. Dolabın kirlenmesini önlemek için zemin alanındaki su zamanında çıkarılmalıdır.


3. Mutfak gereçlerine zarar vermemek için baharat kavanozları, bardaklar vb. gibi daha hafif nesneler asma mutfağa yerleştirilmelidir.


4. Dolabın altına ağır nesneler yerleştirilmelidir. Dolap kuru tutulmalıdır. Nem düşükse, mümkün olan en kısa sürede kuru bir bezle silin.


2. Lütfen aşağıdaki genel bakım anlayışını unutmayın:


1. Mutfak dolabının yüzeyini keskin veya sert nesnelerle çizmeyiniz. Bezi nötr deterjanla ovmak veya nemlendirmek için nemli bir bez kullanın veya temizleyin.


2. Yüzey ciddi şekilde lekelenmiş veya çizilmişse veya havai fişeklerle yanmışsa, yüzeyi ince zımpara kağıdı (400-500) ile hafifçe ovalayın ve ardından bir ovma pedi ile silin. ,


3. Metal çekmeceler, menteşeler, çekme sepetleri vb., parlak ve yağlı kalmaları için düzenli olarak yağlanmalıdır. Mutfak dolaplarının kullanım ömrünü uzatmak çok faydalıdır.


4. Mutfaktaki gazlı ocak, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın ve diğer elektrikli aletleri düzenli olarak sızıntı veya su sızıntısı açısından kontrol edin ve mutfağın kuru ve iyi havalandırıldığından emin olun. Kalite sorunları bulursanız, lütfen zamanında satış sonrası departmanıyla iletişime geçin ve endişelerinizi çözmenize yardımcı olalım.


unfinished kitchen cabinets

bitmemiş mutfak dolapları

uzun mutfak dolapları

dolap önlerinin değiştirilmesi

mutfak dolabı düzenleyicileri

dolap kapağı fiyatları