Mutfak dolaplarının günlük bakımı için tezgahlar

- 2021-05-21-

·bakım:


Malzemesi ne olursa olsun, yüksek sıcaklıkta korozyondan korkar. Kullanım sırasında, sıcak tencere ve sıcak su şişelerinin dolaplarla doğrudan temas etmemesine özen gösterilmelidir. Bunları tencere rafına yerleştirmek en iyisidir; Çalışma sırasında, çizikleri önlemek için tezgahlara ve kapı panellerine keskin nesnelerle vurmaktan kaçının. işaret. Bir kesme tahtası üzerinde sebzeleri kesmeli ve yiyecek hazırlamalısınız. Bıçak izlerinden kaçınmanın yanı sıra temizliği daha kolay ve hijyeniktir; kimyasal maddelerin birçok malzeme tezgahı üzerinde aşındırıcı etkileri vardır, örneğin paslanmaz çelik tezgahlar tuza maruz kalırsa paslanabilir. Bu nedenle soya sosu şişelerini ve diğer öğeleri doğrudan tezgahın üzerine koymamaya da dikkat etmeliyiz; suni tahta dolaplar, tezgah üzerinde uzun süre su lekelerinin kalmamasını sağlamalıdır.


·temiz:


Anahtaritchen dolap tezgahıyapay taş, yanmaz tahta, paslanmaz çelik, doğal taş, kütük ve diğer malzemelerden yapılmıştır. Farklı malzemelerin farklı temizleme yöntemleri vardır.mutfak dolabıYapay taş ve paslanmaz çelikten yapılmış olanlar sert ovma pedleri, çelik bilyalar, kimyasal maddeler veya çelik fırçalar ile silinmemelidir. Yumuşak havlular, suyla yumuşak ovma süngerleri kullanın veya parlatıcı ile silin, aksi takdirde çiziklere veya erozyona neden olur. Yanmaz levhadan yapılmış kabin, ev tipi bir temizleyici ile silinebilir, naylon fırça veya naylon top ile silinebilir ve ardından ıslak, sıcak bir bezle silinebilir. Doğal taş tezgahlarda toluen temizleyiciler yerine yumuşak bir ovma pedi kullanılmalıdır, aksi takdirde beyaz lekeleri çıkarmak zor olacaktır. Kabin kütüklerden yapılmışsa, toz önce bir toz bezi ile alınmalı ve ardından kuru bir bez veya kütük bakım losyonu ile silinmelidir. Islak bezler ve yağ bazlı temizlik ürünleri kullanmayın.


â— † Yapay taş, gözeneksiz sağlam bir malzemedir ve her türlü lekenin aşınmasına karşı dirençlidir. Yemek, yemeklik yağ, soya sosu, sirke, alkol, iyot, sitrik asit, ruj, ayakkabı cilası, mürekkep ve diğer lekeler lekelerin çoğunu etkileyecektir. Özel yapay taş bir tehdit oluşturmaz, dayanıklılığı zaten çok iyidir, cilalanmadan bakımı kolaydır ve maliyet tasarrufu özelliği, evlerde ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılmasını sağlar.


1. Günlük temizlik ve bakım çok basittir


Su lekeleri veya az miktarda lekeler, nemli bir bezle ovularak ve az miktarda ev temizleyicisi veya sabunlu su eklenerek hemen çıkarılabilir.


2. Ciddi lekeler veya kesikler


Ev tipi dekontaminasyon tozu ve bitkisel bezle silinerek çıkarılabilir. İnce zımpara kağıdı (180-400) ile daha inatçı kirlilik giderilebilir. Yüzey parlaklığını korumak için tekrar sebze bezi ve suyla silin.


3. Güçlü lekeler, sigara izmaritlerinde yanık izleri veya birkaç kesik izi


Lekeleri veya kesikleri çıkarmak için zımpara kağıdı ve su kullanın ve bir cilalama makinesi ile cilalayın. Daha ciddi hasar için, lütfen yara izlerini onaracak beceri ve donanıma sahip Polystone bayileri ile iletişime geçin.


â— † Tezgah üzerindeki lekelerin tedavi yöntemi:


1. Kırmızı mürekkep lekeleri: önce yeni lekeleri soğuk suyla yıkayın, ardından bir süre ılık sabunlu solüsyonda bekletin, ardından suyla durulayın; eski lekeler önce deterjanla yıkanabilir ve ardından çıkarmak için% 10 alkol solüsyonu ile ovulabilir.


2. Mürekkep lekeleri: Pirinç taneleri ve deterjanla iyice karıştırın, lekeli kısma uygulayın, ovalayın ve suyla durulayın; Ayrıca, tekrar tekrar ovmak için bir parça alkol ve iki parça sabun çözeltisi de kullanabilirsiniz, bu da iyi sonuçlar verir.


3. Tükenmez kalem yağ lekeleri: Genel uygulama lekenin altına bir havlu koymak, küçük kıllı bir fırça kullanmak, alkolle nemlendirmek ve lekeyi nazikçe ovalamaktır. Leke çözüldükten ve yayıldıktan sonra, soğuk suya daldırın, sabunu ovalayın ve nazikçe fırçalayın, bunu iki veya üç kez tekrarlayın, Temel olarak tükenmez kalem yağını çıkarabilirsiniz. Yıkamadan sonra az miktarda kalıntı varsa, sıcak sabunlu suda ıslatılarak veya kaynatılarak çıkarılabilir.


4. Küf lekeleri:% 2 sabun alkol solüsyonuyla silin, ardından% 3-% 5 sodyum hipoklorit veya hidrojen peroksit ile silin ve son olarak yıkayın.